Film Čtyři dohody opět k vidění na filmovém plátně

 

Jestli i vy náležíte k těm, kteří se snažili dostat na několik let zoufale vyprodaná představení Čtyři dohody pražského Klubu Lávka, máme pro Vás skvělou zprávu. Když nepromeškáte tu správnou chvíli, budete si ho moct ještě jednou naplno užít na filmovém plátně pražského kina Lucerna.

Divadelní představení, které prochází vývojem

Valná většina divadelních představení zůstává během času podobná, nebo téměř stejná. To však není případ představení Čtyři dohody, které obeznamuje diváky se starodávnou toltéckou moudrostí, která se promítla do stejnojmenné knihy. Hlavní hrdina tohoto představení, herec Jaroslav Dušek, však nezůstává jen u obsahu knihy, ale v průběhu celého představení baví obecenstvo svými myšlenkami a vtipnými postřehy, které chytnou za srdíčko všechny přítomné. Představení Čtyři dohody tak není typickým divadelním představením, ale spíše tokem myšlenek, který vkusně doprovází hudba v podání dvou muzikantů.

Z divadla rovnou na filmové plátno

Premiéra tohoto představení v Klubu Lávka se uskutečnila už před devíti lety, přičemž zájem diváků neopadá, ba naopak. Shlédnout živé představení je díky tomu takřka nemožné. Divadelní představení se tak přesunulo i na DVD, o jehož režii se postarala Olga Špátová a Miroslav Janek. Dvouhodinový film na DVD byl vydán v limitované edici. Výsledek? Během mžiku bylo vyprodáno, a tak distributoři filmu došli k závěru, že by bylo dobré ho v lednu 2014 promítat v kinech. Film ale není jen divadelní představení převedené na plátno, ale je obohacený o černobílé záznamy ze života různých skupin lidí.

Která kina nabídla možnost zhlédnout představení Čtyři dohody?

Kromě sítě multikin Cinestar se film vydal i do menších kin. Z pražských kin jmenujme kina Lucerna, Aero a Světozor. Pokud jste na lednovém promítání filmu Čtyři dohody chyběli, můžete přijít 16. 6. 2014 do pražského kina Lucerna a dodatečně to napravit.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>