Firma Petřík je zaměřena na speciální renovace a čištění studní, rovněž se orientuje na čerpací zkoušky, zabývá se také instalacemi čerpadel

Firmu Petřík symbolizují profesionální přístup a kvalita odvedené práce. Firma se 34 let specializuje na čištění studní kopaných i vrtaných. Soustředí se i na spravování studní, stejně jako na dodej a instalování ručních čerpadel. Přidruženou firemní specializací jsou potřebné čerpací zkoušky, při nichž je měřena intenzita pramene v kopané studni, nebo se nahrazují sací koše a potrubí. Jakékoli poradenství, předběžnou kalkulaci práce firma poskytuje zdarma. Za efektivitou odvedené činnosti stojí také využívání vlastních firemních strojů a přístrojů.

Běžně je doporučováno opakované čištění studní kopaných tak, jako je například pravidelná údržba komínů a kotlů, nejlépe jednou za pět až osm let. Znečištěná studna se může stát nebezpečným zdrojem nemocí, jsou zdrojem různých nečistot a bakterií. Kvůli přirozeným vlivům se studny ucpávají jílem, bahnem, prachem, pískem, anebo planktonem či mikroskopickými částmi. Tyto částice společně s železem a manganem vytvářejí ve studnách kaly, dělají se usazeniny a sedliny. Čištění studní kopaných se provádí mechanickým vyčištěním a dezinfekcím s cílem odstranit veškeré nečistoty. Stejné procesy se využívají také při čištění studní vrtaných, a tak se čištění studní vrtaných vykonává navlas stejně: s dezinfekčními prostředky a mechanizovaně. Při čištění studně vrtané či kopané můžou být provedeny zkoušky vydatnosti vodního pramene. Zkušení pracovníci vlastní potvrzení o odborné způsobilosti pro čištění studní i kontrolní zkoušky.

Prováděné opravy studní jsou výtečným způsobem zabránění znečištění, zmenšuje se riziko kontaminace vodního zdroje zvířaty a zabraňuje se poškození vodních čerpadel kvůli špíně. Opravy studní jsou skutečně přínosné pro jakost podzemní vody, souběžně brání vodní zdroj před plísněmi.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>