Jakýkoli transformátor, izolační olej prověří firma Eldiag, znalec na elektronickou diagnostiku

Firma Eldiag, s. r. o., vykonává diagnostiku na transformátor VN VVN a izolační olej dle platné normy ČSN EN 60422. Při revizi přístrojů se můžou objevit závady, jako jsou navlhnutí či stáří, elektrické, teplotní a další komplikované závady. Při revizích se prověřuje izolační olej, zároveň se měří přítomnost, či nepřítomnost PCB látek. Komplexní revize celé izolační soustavy se soustředí na výkonový transformátor, posléze na průchodky kondenzátoru, rovněž také na přístrojová trafa, případně kondenzátory a tlumivky.

Revize transformátoru zahrnuje důležité kroky, u nichž se přezkomává postavení transformátoru a případné důvody, jež by mohly zapříčinit vzplanutí přístroje. Váš transformátor v sobě může obsahovat neviditelné závady, při nichž většinou dochází ke vzplanutím. K tomu slouží revize, jež vnější a vnitřní podmínky prověří, tím se zabrání negativním důsledkům. Nebezpečí požáru můžeme opravdu jednoduše zabránit. Pokud zajistíme bezpečné stanoviště pro transformátor, pak se zjišťuje skutečný stav stroje změřením vzorku transformátorového oleje.

Veškerý izolační olej a jeho kvality jsou prověřovány podle stanovené normy ČSN EN 60422. Zjištěné hodnoty izolačního oleje jsou skutečným měřítkem stavu elektrických strojů plněných olejem. Některé z elektrických přístrojů se k zákazníkům dostanou už naplněné, a to nejčastěji minerálním olejem. Tento olej se bere za upotřebený, a to i když elektrické zařízení doposud nebylo uvedeno do provozu. Veškerý izolační olej musí splňovat parametry dle normy ČSN EN 60296. Na webu Eldiag.cz naleznete limitní hodnoty pro oleje minerální po naplnění přístroje před uvedením do chodu. Z provozních výsledků patří olejům tabulkové označení dobré, vyhovující, případně špatné. Ve sloupci V provozu jsou doporučené limity parametrů pro provedení opatření.

Tagged with:
 

Recent Entries

 • Záložky

 • 1 Comment

  1. registracePR napsal:

   Automatický hasící systém do auta je vhodný pro jednoduchou instalaci do kabiny nebo zavazadlového prostoru. Může zabránit velkým škodám na majetku a ochránit životy cestujícím ve vozidle. Pro více informací klikněte na webové stránky samohas.cz/cz.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>