Kam vyrazit na prázdniny? Ubytování u moře, které stojí za to využít

Na co zůstávat doma, když se můžete vydat k moři? Otázka, která napadne nejednoho cestovatel, ale také téměř každého, kdo na to zkrátka má. Dovolená u moře je však dnes dostupná pro většinu z nás. Zaměřme se tedy na to, proč je dovolená u moře užitečná a které turistické destinace patří k těm nejpopulárnějším.

U moře si zlepšíte zdraví…

Pobyt u moře má řadu zdravotních výhod, a z toho důvodu je právě dovolená u moře velmi často doporučována lékaři. Mořský vzduch totiž ozdravně působí na plíce a mořská voda zas na pokožku. Odpočinková dovolená plná relaxace má také pozitivní účinky na psychiku člověka. Ubytování u moře vás navíc nemusí stát moc peněz. Primárně záleží na tom, jak blízko pláži se chcete ubytovat a jak velký luxus si chcete dopřát. Když ale nebudete mít přehnané požadavky, můžete očekávat rozumnou cenu.

Kalábrie – ideální místo pro slunnou dovolenou

Kalábrie je umístěna na špičce italské boty. Pokud tedy máte alespoň pár znalostí ze zeměpisu, určitě víte, že bude Kalábrie pořádně na jihu. A to znamená, že se můžete těšit na spoustu slunce a krásně teplé moře. Protože se právě Kalábrie řadí mezi oblíbené destinace, je nabídka ubytování v Kalábrii velice široká. Kromě opalování se a koupání je také možné navštívit krásný ostrov ve Středozemním moři, Sicílii. Ta totiž leží jen několik kilometrů od Kalábrie.

Že jste ještě nebyli na Balkáně?

Donedávna všichni považovali Balkánský poloostrov za nebezpečnou oblast pro turisty. To už ale neplatí. Většina zemí z Balkánu je dnes navíc součástí Evropské unie a celá řada dalších se do ní chystá vstoupit. Černá hora pak není výjimkou. Apartmány v Černé hoře jsou ovšem dostupné snad každému, pláže jsou ti krásné a lidé milí. Je to prostě místo, kam se rádi vrátíte.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>