Lyžování na ledovci v Rakousku

Rakousko bývá označováno rájem pro zimní dovolenou. Lyžařům a snowboardistům je k dispozici velké množství středisek, kde si na své přijde opravdu každý, začínající lyžař i zkušený freeridový jezdec. Téměř v každém rakouském středisku naleznete široký výběr pečlivě upravených sjezdovek všech obtížností. Bonusem navíc je to, že součástí některých středisek je i ledovec. Středisko s ledovcem nabízí lyžování na ledovci v podstatě po celý rok, což využívá mnoho vášnivých lyžařů a snowboardistů. Pro rakouská lyžařská střediska jsou typické perfektní služby, lyžování téměř bez front u vleků a kvalitně upravené svahy, což jistě ocení každý příznivec zimních sportů.

Vybírejte z devíti ledovců

Rozhodnete-li se pro rakouské ledovce, tak máte opravdu z čeho vybírat. Můžete navštívit Dachstein, který se nachází nejblíže k hranicím naší země a umožňuje ježdění v nadmořské výšce 2 500 m, Mölltal je oblíbeným ledovcem, který poskytuje záruku kvalitního jarního ježdění, díky dobrým sněhovým podmínkám (1 945 – 3 122 m n. m.), Kaprun, kde si výborně zajezdí snowboardisté (1 978 – 3 029 m n. m.), Hintertux, tento tyrolský ledovec nabízí lyžování až ve výšce 3 000 m n. m., Stubai nabízí dlouhé sjezdy, které vedou občas i mimo svahy (1 750 – 3 210 m n. m.), Pitztal je nevýše položené ledovcové středisko v Rakousku (1 640 – 3 440 m n. m.), Kaunertal mnohé překvapí nízkými cenami a nepřeplněnými svahy (2 150 – 3 108 m n. m.) či Sölden je proslulý především každoročním pořádáním světového poháru (1 350 – 3 250 m n. m.).

Výhody lyžování na ledovci v Rakousku

Pokud hledáte vhodné středisko pro svoji zimní dovolenou, případně pouze pro víkendové lyžování, tak určitě nešlápnete vedle, když zvolíte rakouské středisko s ledovcem. Máte totiž jistotu, že si zalyžujete i v případě, že v ostatních střediscích již nebude sníh. Stejně tak si lyžováním na ledovci můžete zpříjemnit jarní či letní dovolenou v Rakousku. Jeden den můžete využít horská kola na projížďku údolím, případně se vypravit na výlet a další den se můžete zchladit lyžováním na ledovci. Užijete si sluníčka, pokocháte se výhledem na okolní krajinu z výšky a hlavně si zajezdíte na nepřeplněných sjezdovkách. Je to zážitek, který určitě stojí za to.

Co dělat na ledovci v Rakousku

Návštěvou rakouských středisek s ledovcem získáte nejen možnost kvalitního lyžování na ledovci, ale také máte šanci poznat přátelské a ochotné Rakušany. Samozřejmostí je kvalitní vybavení středisek, které Vám zpříjemní pobyt na horách. Výhodou je také vzdálenost z České republiky, do většiny středisek lze dorazit během šesti či sedmi hodin jízdy autem. A po dni stráveném na svahu máte spoustu možností, jak se zabavit. Čekají na Vás speciální akce v místních barech, můžete navštívit některé z wellness zařízení, které jsou k dispozici v různých podobách v každém středisku nebo můžete jen odpočívat v prostorných a útulných apartmánech či pokojích. To vše jsou záruky dokonalé dovolené na rakouských ledovcích, kterou ocení lyžař, snowboardista, ale i třeba běžkař. Tak nečekejte, sbalte zimní výbavu a vyrazte na ledovec do Rakouska.

 

Recent Entries

  • Záložky

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>