Máte zbytečně vysoké náklady na topení? Foukaná izolace zabrání úniku tepla

 

Máte pocit, že náklady na vytápění vaší domácnosti každým rokem rostou, i když sebevíc šetříte? Třeba jste si už nechali vyměnit okna nebo odizolovat sklep, ovšem nezapomněli jste také na zateplení stropů či rovnou celé střechy? Pokud ano, následující článek vám představí klady tzv. foukané izolace, která je pro tento účel vhodná.

Vlastnosti foukané izolace

Věděli jste, že střechou vašeho domu může odejít až 25 % tepla? Není se čemu divit, když teplý vzduch stoupá. A právě proto je strop a střechu vhodné zateplit. Pojďme si tedy společně ukázat, co si pod pojmem foukaná izolace představit. Řeč je vlastně o izolačním materiálu, nejčastěji na bázi minerální pěny nebo celulózy, který se nanáší (jak můžeme vyčíst z názvu) foukáním. Výhod foukané izolace je pak skutečně mnoho. Předně se foukaná izolace obejde bez veškerých spár, které jinak podstatně snižují účinnost izolací. Foukaná izolace představuje rovněž snadnou montáž, která se obejde bez odřezků, a je nám tak ušetřena práce s úklidem. Foukanou izolaci pak můžeme využít jak v rámci novostaveb, tak při všech rekonstrukcích. O foukané izolaci by měli uvažovat zejména majitelé domů, kteří by u svého domu rádi dosáhli pasivního či nízkoenergetického standardu. Je to totiž jedno z opatření, které jim k dosažení tohoto cíle dopomůže.

Foukanou izolaci je možné použít téměř všude…

Tento druh izolace lze použít i na místech, kde jiné selžou. Bez větších problémů tak můžete zateplit vaši střechu či stropy, ale můžete zateplit i duté trámové stropy. Problémem pak není ani izolace těch míst, která jsou pro jiné druhy izolačních materiálů těžko nebo vůbec přístupná. Na aplikaci foukané izolace je však většinou nutno přizvat si zkušeného odborníka, který má všechno potřebné vybavení, ale má rovněž praktické zkušenosti. Jedině tak bude vaše zateplení efektní.

Non stop otvírání zámků bytových dveří a dveří automobilů zajišťuje společnost Zámečnictví TSAP. Při otvírání zámků používají speciální nástroje a proto vám vaše dveře nepoškodí.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>