Nabídka práce roste, nezaměstnaných v Česku je méně

V období finanční krize byla extremně velká nezaměstnanost, která vedla k celkovému snížení nabídek práce na pracovních portálech.

Podle květnových čísel roku 2001 klesla nezaměstnanost v ČR na 8.1 procent. V celkovém vyjádření můžeme říci, že nezaměstnaných na trhu práce je 478 775.

Tento stav nahrává možnosti najít novou, lepší práci. Současné nabídky práce jsou lákavé jak pro živnostníky, tak pro ostatní. Výrazně menší počet nezaměstnaných motivuje firmy k zadávání nabídky práce na pracovní portály. V těchto nabídkách práce inzerují své požadavky na nové zaměstnance. Práce je oproti loňským rokům daleko více, stačí si jen vybrat.

Dá se tedy říci, že snížením nezaměstnanosti, tedy počtem volných uchazečů na trhu práce se zvýšila obtížnost nabírat nové zaměstnance pro firmy. Tyto firmy jsou proto nuceny zadávat na portály práce své nabídky a hledat tak aktivně uchazeče, kteří jim ještě loni stáli a klepali na dveře sami.

Tento pokles na 8,1 procenta je nejnižší úroveň, kterou jsme v ČR za poslední dva roky měli. Zdrojem zpráv je ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Vaše nová životní šance ve formě práce (anglicky jobs) může splnit Vaše dávné sny.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky