Rozhodně nepodceňujte povinná i doporučená očkování, ani očkování na cesty

Cestování za hranice České republiky s sebou přináší řadu zajímavých zážitků, fotek, nová přátelství i pracovní zkušenosti. Ovšem málokdo si touží zpět domů přivézt nepříjemnou, či neléčitelnou nemoc. Především exotické oblasti jsou pro cestovatele z mírného pásu nebezpečné zejména kvůli bakteriím a virům, jež se u nás nevyskytují. Právě proto jsou např. ve středozápadní Africe konkrétní očkování nikoliv doporučená, nýbrž povinná. Před dovolenou je velmi vhodné zavítat na konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, anebo i další očkovací centra v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Tato pracoviště se specializují jak na povinná očkování, tak na očkování do ciziny nebo na očkování jen doporučená. Očkovací plán do zahraničí, kde jsou vybraná očkování povinná, je nutností navrhnout již pár měsíců před začátkem cestování. Poradna cestovní medicíny zajišťuje klientům nejenom očkování do ciziny, ale poskytne i medikamenty, vybaví lékárničku na cesty, případně předepíše antibiotika, antimalarika, léky na střevní potíže. Samozřejmostí je vystavení mezinárodního očkovacího průkazu. V poradně se také prodávají extrémní repelenty, ale dostanete zde také užitečné rady a praktická doporučení na cesty.

Očkovací centrum je praktickým pomocníkem nejen před zahraniční cestou, dlouhodobým pobytem v cizině, ale i klíčovým zařízením pro očkování před závažnými onemocněními. Zájemcům se aplikují očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, rakovině děložního čípku, tetanu, vzteklině nebo záškrtu. Nebezpečná může být také žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a typu B. Očkovací centrum ovšem poskytuje rovněž kompletní vyšetření imunity.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>