Stěhujeme se s mazlíčky

Časy stěhování na nové místo jsou stresujícím obdobím pro celou rodinu. Spousta starostí s přepravou nábytku, dorazit na letiště včas a podobně. To všechno vás zaměstnává na plné obrátky, že možná zapomínáte na to, že mezinárodní stěhování se týká i vašich zvířecích mazlíčků. Při obyčejném stěhování do jiného města v rámci republiky si s mazlíčky příliš starostí dělat nemusíte. Většinou je dočasně necháte u známých a je to. Mezinárodní stěhování je ale něco jiného. Přepravovat zvířata mezi státy je zkrátka jiná „liga“.

Před odletem

 • Předtím, než se vydáte na cestu napříč novým zítřkům, ujistěte se, že u sebe máte aktuální fotografii zvířátka, to v případě, že by se ztratilo.
 • Při stěhování je také velmi podstatné veterinární osvědčení. To by mělo být staré nanejvýš 10 dní. Očkovací záznamy rovněž nenechávejte doma.
 • Do letadla si vezměte povolení pro vstup do země. S podáváním žádosti o povolení vám pomůže veterinář.
 • Každé zvíře by mělo mít i identifikační průkaz, tzn. obojek či normální průkazka se jménem zvířete, vašim jménem i cílovou adresou.

A jak se postarat o zvířátko, aby při letu nestrádalo?

 • Nejsnazší pro převoz na mezinárodní stěhování jsou želvy nebo rybičky. Ty se obvykle ukládají do speciálních přepravek. Rybičky se dávají do pevných krabic v plastových  nádobách s provzdušňovacími bakteriemi, takže jsou dobře chráněné.
 • Zvířátka nakrmte 5 až 6 hodin před odletem, abyste se vyhnuli nepříjemnostem. V případě, že se stěhujete v parných letních dnech, tak dohlídněte na to, aby bylo napité, jinak v normálních podmínkách nepodávejte vodu 2 hodiny před vzlétnutím. Tímto pravidlem se řiďte v případě koček a psů.
Tagged with:
 

Recent Entries

 • Záložky

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>