Ultralevné hypotéky

Závěr loňského roku byl pro hypoteční trhy největší událostí za posledních téměř deset let. Úrokové sazby u hypotečních úvěrů klesaly v průběhu celého roku. Statistiky za prosinec naprosto šokovaly celou ekonomickou veřejnost.

V prosinci loňského trhal český trh hned dva rekordy. Historického dna se dotkly úrokové sazby. Druhou extrémností byl také celkový objem peněz, které prosincové hypotéky přinesly. Předvídá se ještě další postupné snižování, otázka je však kam, když ceny už nemají prakticky kam klesat.

Úroková sazba průměrné hypotéky v Česku se loni dostala na úrokovou sazbu 3,56 procenta, což je neuvěřitelné. Toto číslo signalizuje historicky nejnižší úrok od roku 2003. Největší propad zažily úroky u fixací jednoletých. Co se týká cílové skupiny, která nejvíce využívá hypotéky, tak jsou to dle analytiků ve většině mladí lidé, kteří si půjčují na bydlení a odkládají splátky o jeden rok.

Prosinec roku 2011 byl na hypotéky velmi bohatý. Počet uzavřených smluv dosáhl během tohoto měsíce čísla 7 293 a objem peněž z této sumy olizoval hranici třinácti miliard korun. Naposledy byla čísla větší v červnu 2007. Tehdy se hypotékami protočilo 18 miliard korun.

V roce 2011 také narostl zájem o hypotéky o 40%. Pokud by se jednalo o jednu obrovskou hypotéku ve všech bankách najednou, tato hypotéka by byla vyčíslena na sto sedmnáct miliard.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>