Ušetřete na dodávkách plynu už v následující topné sezóně

Již pomalu končící zima byla letos poměrně mírná, a domácnosti v tuzemsku tak zaplatí za vytápení méně, ovšem následující topná sezóna může klidně být o to horší. Již nyní na jaře se tak vyplatí uvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Podívejme se proto, co vlastně změna dodavatele plynu obnáší, kolik můžete ušetřit a jak vybrat ten nejlevnější plyn.

Levný plyn je stejně kvalitní jako ten drahý

Plyn, který k vám přiteče potrubím, na tom bude kvalitně stejně, ať ho máte od jakéhokoliv dodavatele. Stále se totiž bude jednat o totožnou komoditu, kterou k vám dovede distributor. Jak to, že vybraní dodavatelé plynu prodávají levný plyn a jiní naopak? Důvodů je relativně hodně. Takovým důvodem je například schopnost dodavatelů pořídit plyn za výhodné peníze na komoditních burzách. V konečné ceně plynu se pak také projeví celková efektivita dodavatelské společnosti. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. Odišené jsou také různé cenové politiky konkrétních dodavatelů. Někteří tedy třeba sníží cenu výzmanému odběrateli, aby si jej bezpečně udrželi, ale přitom musí zvednout cenu menším odběratelům. Jinde zase jsou ceny o něco rovnoměrnější, z čehož těží nejvíce domácnosti, které zpravidla tahají za ten kratší konec provazu.

Spočtěte si, jestli se vám změna dodavatele plynu vyplatí

Změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v televizi nebo tisku není moc chytré. Každé takové změně dodavatele zemního plynu by pak měl předcházet výpočet, který nám napoví, jestli se vám taková změna vůbec vyplatí. Abyste nemuseli nic složitě počítat, je tu pro vás tzv. kalkulačka plynu, která všechno vypočítá za vás. A kolik korun je tedy možné změnou dodavatele ušetřit? To kromě jiného záleží i na tom, zda zemní plyn používáte pouze k vaření nebo i k topení, ale zpravidla jdou do tisíců korun ročně.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>