Už máte dost zbytečně drahé vody? Pak si nechte vyvrtat vlastní studnu!

Zařizujete si vlastní bydlení? Pokud jste se rozhodli pro bydlení v rodinném domě s velkou zahradou, možná přijdete na zádrhel, kterým je zalévání. Jelikož je u nás poměrně malý výskyt děšťových srážek, je pro déšť nemožné pokrýt nároky velmi suché půdy a vy tak nemůžete jinak než zalévat předraženou městskou vodou. Tato situace pak vede k myšlenkám o pořízení své vlastní vrtané studny. Nejvýhodnější je pak vybrat právě studnu vrtanou, která je přece jen o něco výhodnější než kopaná studna.

Proč si pořídit vrtanou studnu?

Mezi nejpodstatnější výhody vrtané studny patří jednoduché provedení – vrtání mnohdy zabere pouze jediný den. Při vrtání téměř nedochází k poškození terénu a rovněž máte zaručený stálý přítok vody i za extrémního sucha. Na internetových stránkách vrtanestudnyvlk.cz si můžete o vrtání studní zjistit více informací. Vrtaná studna je pak zdrojem užitkové a pitné vody a vrtá se nejen u rodinných domků, ale třeba i u zemědělských družstev a průmyslových podniků, které potřebují vlastní zdroj vody. Zálivka za rok se totiž pohybuje okolo 150 m3 vody, což vychází na cca 15 000 Korun při ceně 100 Kč/m3, takže se studna beze sporu vyplatí.

V případě vrtané studny je pouze nutné provést hlubší vrt než u studny kopané. Obvyklá hloubka je až 5 metrů – tedy pod dostatečný přítok vody. Studna pak není příliš závislá na dešťových podmínkách a vodu máte k dispozici v dostatečné kvalitě po celý rok. U studny je důležité použít kvalitní materiály, které zaručí zdravotní nezávadnost vody ve studni. Je-li voda pitná, není problém ji ze studny odebírat.

Vrtání studní rychle a levně

Společnost provozující stránky vrtanestudnyvlk.cz se specializuje na vrtání studní odbornou technikou. Máte-li o studnu zájem i vy, není nic snazšího než si dojednat schůzku a zjistit, co všechno budete potřebovat. Vrtání studní pak probíhá dvojím způsobem, a to buď na základně stavebního povolení či se studna vrtá jako tak zvané průzkumné dílo, což je mnohdy častější případ.

Tagged with:
 

Recent Entries

 • Záložky

 • 1 Comment

  1. registracePR napsal:

   Rádi byste oživili prostor nové zahrady nějakou moderní zahradní stavbou? Potřebujete poradit s vytvořením klidného venkovního posezení u grilu nebo u ohně? Poradíme Vám, máme hodně přijatelných řešení. Více se dozvíte na webu foras.cz.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>