Životopisy uchazečů o práci na jednom místě

V květnu 2011 klesla dlouhodobá nezaměstnanost na 8,1%. Podle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) je aktuálně bez práce 478 775.

Toto číslo říká kolik je lidí bez práce, ale neříká, kdo vyjadřuje jediné a to „hledám práci“. Těchto 478 775 lidí bez práce je určitá část, která spadá do tzv. „dobrovolné nezaměstnanosti“ tedy jsou to lidé, kteří nechtějí pracovat a práci aktivně nehledají. Samozřejmě je potřeba přičíst další část lidí a to jsou lidé, kteří sice pracují, ale hledají nové zaměstnání.

Výše uvedená čísla vypadají optimisticky, ale je potřeba si uvědomit, že před příchodem finanční krize v roce 2008 byla dlouhodobá nezaměstnanost na úrovni 5,0 %.

Na jedno pracovní místo čeká 12,5 lidí a toto stále není moc optimistická vyhlídka. Při hledání práce je potřeba vystavit svůj dobře napsaný strukturovaný životopis a vyjádřit tímto zájem o určitou pracovní pozici.

Právě s uchazeči, kteří aktivně hledají práci, mají zaměstnavatelé ty nejlepší zkušenosti. Aktivně hledající uchazeči zadávají své životopisy na web Životopisy.cz a tím se nabízejí firmám. Po vložení životopisu jsou navíc uchazečům zasílány nové nabídky zaměstnání z pracovních portálů. Bez vystaveného životopisu na Životopisy.cz to už dnes nejde.

Tagged with:
 

Recent Entries

  • Záložky